etapy i zakres kompleksowego projektu

krok I

opracowanie wstępnej koncepcji

Pierwszy etap naszej współpracy rozpoczyna spotkanie, którego celem jest poznanie Państwa oczekiwań, inspiracji, czy pomysłów odnośnie wnętrza, które chcą Państwo zaprojektować.

Kolejnym krokiem jest przeprowadzę przeze mnie inwentaryzacji wnętrza, czyli zebranie o danym pomieszczeniu/ach wszystkich informacji niezbędnych by rozpocząć prace projektowe.

Następnie, na podstawie zebranych informacji zostaną Państwu przedstawione 2-3 propozycje aranżacji przestrzeni projektowanego wnętrza w formie rzutów. Wybrany przez Państwa układ funkcjonalny zostanie w kolejnym kroku zwizualizowany w trójwymiarze (wizualizacja 3D).

krok II

powstanie właściwego projektu - rozwinięcie koncepcji

Kolejny etap to wybór przez Państwa materiałów i elementów dekoracji, a także ustalenie budżetu, który chcą Państwo przeznaczyć na wykończenie wnętrza.

Wybrane kolory, materiały, meble i oświetlenie zostaną następnie naniesione na wcześniej przygotowaną wizualizację 3D, dzięki czemu już na etapie planowania będą Państwo w stanie zobaczyć jak ostatecznie wyglądać będzie zaprojektowana przestrzeń. W razie wątpliwości, wybrane przez Państwa elemety wnętrza mogą zostać przedstawione w 2 opcjach kolorystycznych.

krok III

zakończenie części projektowej i stworzenie rysunków technicznych

Na tym etapie sporządzone zostaną przez mnie rysunki techniczne, które pozwolą wykonawcom na realizację projektu. Rysunki obejmować będą:

- plan funkcjonalny, uwzględniający rozmieszczenie sprzętów i elementów stałych;
- plan elementów oświetlenia;
– plan układu płytek ściennych i podłogowych;

– plan elementów wykończeniowych, okładzin ściennych, zabudowy gipsowo-kartonowej (ściany, sufity), zabudowy kominka;

– plan stolarki meblowej wraz z rozrysem zabudowy kuchennej, zabudowy szaf, mebli projektowanych, oraz rozrys stolarki drzwiowej wykonanej na zamówienie;

– plan elementów kamiennych;

– plan projektowanych detali, niezbędnych do realizacji wnętrza.

nadzór

etap końcowy

W momencie rozpoczęcia prac budowlanych nadal pozostanę do Państwa dyspozycji, gwarantując trzy spotkania na placu budowy służąc pomocą, radą, oraz monitorując prace wykonawców projektu w ramach nadzoru autorskiego.

Serdecznie zapraszam do współpracy.

x
social share